Tekrar Öğrencileri

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yabancı Dil Hazırlık Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği 9.Maddesinin 5.fıkrasının b) bendinde, "Öğretim dili tamamen veya kısmen (en az %30) bir yabancı dil olan bölüm öğrencileri, yeni eğitim-öğretim yılı başında yapılan YDYS’ye katılarak 65 puan ve üzerinde almaları halinde hazırlık sınıfını başarıyla tamamlamış sayılırlar; aksi takdirde hazırlık sınıfını tekrar ederler veya yabancı dilini kendi imkânlarıyla geliştirmek üzere başvuruda bulunabilirler," denmektedir. 

Bu madde doğrultusunda, 1 yıl sonunda başarısız olduğu için hazırlık sınıfını tekrar okuması gereken öğrenciler, yabancı dilini kendi imkanlarıyla geliştirmek ve yıl sonunda yapılacak olan İngilizce Yeterlik Sınavına girmek üzere en geç 12 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 16:00'ya kadar başvuruda bulunabilirler. Bu öğrencilerimiz hazırlık sınıfı derslerine devam etmeyecek olup yıl sonundaki sınava girebileceklerdir. (YDYO Öğrenci İşleri'nde doldurulacak veya Faks ile gönderilecek dilekçe örneği için TIKLAYINIZ.) 

Ancak, hazırlık sınıfında tekrar okumak isteyen ve bu nedenle hazırlıkta bir sınıfa yerleştirilen öğrenciler ise, devam ve yıl içi başarı şartlarını yerine getirmekle yükümlüdür. 

Son Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, Salı